א.ג.הנדסה E.G. Engineering

ציוד למסגור תמונות

 

אלדד גרוס  08-8692726  052-4661670

א.ג. הנדסה - יבוא ושווק ציוד למסגור תמונות

 


תאריך ושעה
 

שאלות ותשובות
 הדבקה חמה מהי
 למינציה (ריבוד) בחום
 כיצד מבצעים הדבקת קנבס
 כיצד מותחים בד קנבס על מסגרת
 גליוטינה כפי שהוצגה במגזין אמריקני משנת 1892
 תצלום של הגליוטינה העתיקה שסיפורה הובא קודם וכן תצלום של עגלת ממסגר תמונות נוסע במערב הפרוע, רואים את ממסגר התמונות משתמש בסוג של גליוטינה
 עוד גליוטינה ישנה
 עוד גליוטינות ישנות
 עוד גליוטינה ישנה - יצרן לא מזוהה


הדבקה חמה מהי

הדבקה חמה

כדי למסגר תמונה, עלינו לדאוג שהתמונה תודבק על מצע קשיח, גם כדי למנוע התקמטות התמונה וגלים העשויים להופיע לאחר זמן קצר או ארוך, וגם בגלל חדירת לחות לתוך המסגרת - תופעה נפוצה.

הדבקה חמה מבוצעת במכבש חום מכני או מכבש חום ואקום שהמשותף ביניהם הוא יצירת לחץ וחום כדי להפעיל (להמיס) את חומרי הדבק כדי להדביק את התמונה לקרטון שכבות, או קרטון ביצוע או למצע אחר כ-MDF (לוח קשיח העשוי מתאית דחוסה).

הלחץ במכבשי החום נע בין 250 גרם לסמ"ר (0.25 אטמוספירה) במכבש מכני, ל - 800 גרם לסמ"ר (0.8 אטמוספירה) במכבש חום ואקום הנעזר במשאבת אויר חשמלית.

הדבקה בחום נעשית במכבש חום בטמפרטורות שבין 77 מעלות צלסיוס ל - 100 מעלות צלסיוס ובדרך כלל בכ - 90 מעלות צלסיוס, כאשר התמונה מונחת על יריעת דבק ומתחתיה לוח קרטון עליו תודבק התמונה. יש להניח יריעת נייר סיליקון מתחת ומעל לעבודה כדי למנוע ליכלוך מכבש החום בדבקים העשויים לפגוע בעבודות הבאות. ההדבקה תבוצע בזמנים הנעים בין 2 דקות ל - 5 דקות בהתאם לסוגי הדבקים בהם משתמשים. במידה ורואים שההדבקה אינה מספיק טובה, ניתן להחזיר העבודה למכבש לשם הדבקה חוזרת.

סוגי הדבקים

רוב ההדבקות כיום מבוצעות על קרטון בצוע המכוסה בדבק פלסטי. רצוי לקנות את הלוח עם הדבק מוכנים גם בגלל תוספים מסוימים שחברות הדבק מוסיפות לדבק הפלסטי המיועד למריחה על קרטונים למטרה זו, ומשווקים לספקי חומרי המיסגור.

אין טעם רב במריחה עצמאית בגלל בעיות טכניות של מריחה אחידה וייבוש הדבק וגם בגלל המחיר הזניח של הקרטון עם הדבק היבש שנקנה מספקי חומרי המיסגור, אבל, בהחלט ניתן למרוח דבק עם גלגלת כפי שצובעים קיר ולהניח לייבוש.

ניתן לקנות יריעות דבק למטרות הדבקה איכותית יותר, גם למטרת הדבקת תמונות שיש עליהן כבר למינציה דו צדדית וכן למטרות של שימור ברמה ארכיונית. לפעמים רוצים להדביק על בדים כקנווס ויש להשתמש ביריעות דבק המתאימות למטרה זו.

יריעות דבק קבוע (Permanent):  כדוגמת Colormount, בעל איכות ההדבקה הטובה ביותר מכל השיטות. מדובר על יריעת נייר מצופה משני צידיה בדבק נטול חומצה המופעל בחום שנע בין 90-100 מעלות צלסיוס ומדביק תוך כדי התחממותו. הדבק מאפשר מעבר אויר דרכו כך שהוא מתאים להדבקות של מוצרים אטומים כתצלומים. דבק זה ידביק כמעט כל דבר, ואפילו תמונה המכוסה בלמינציה משני צידיה (קפסולציה) תודבק יפה לקרטון כדי למסגרה או להציגה באופן אחר.

דבק שניתן להסירו (Removable):  כדוגמת Fusion המספק הדבקה לאורך זמן באיכות מצוינת, אך ניתן להסירו על ידי חמום מחדש במכבש חום. זהו דבק הבא ביריעה העשויה כולה דבק 100% נטול חומצה. דבק זה נמס כולו ומדביק בעת התקררותו.

 

מכבש חום מכני להדבקה ולמינציה Seal 210M


Up

למינציה (ריבוד) בחום
גלילי למינציה חמה

למינציה

למינציה, בעברית ריבוד, היא ציפוי התמונה ביריעת פלסטיק לשם הגנה על התמונה ולשם מניעת הצורך בזכוכית או בפרספקס כדי להגן עליה. ללמינציה יתרונות בהיותה קלת משקל, אינה שבירה ומכאן בטיחותית בעקר לחדרי ילדים.

ניתן לקנות יריעות למינציה מסוגים שונים, בהם למינציות על בסיס פוליאסטר שהוא חומר צלופני קשיח יחסית, או יריעות למינציה על בסיס PVC שהוא חומר גמיש יותר שניתן לקבלו מחורר כדי לצפות תמונות פוטו שמטיבען אטומות למעבר אויר.

יריעות למינציה קיימות במבחר טקסטורות; למינציה מבריקה, מט, לסטר (בין מט למבריק מין נקודות זעירות כעין משי זוהר), קנבס עבה 200 מיקרון, קנבס דק יותר 125 מיקרון וכו'.


Up

כיצד מבצעים הדבקת קנבס
הדבקת קנבס
 
הדבקת קנבס היא תהליך של העברת תצלומים על בסיס פלסטי, על בסיס ניר וכן הדפסות לקנבס. זהו תהליך הצובר מוניטין ובעל אטרקטיביות לקהל מבצעיו בהיותו בעל רווחיות נאה וטכניקה יצירתית שהממסגר יכול להציע ללקוחותיו. התהליך חסכוני למדי תודות לחומרים הזולים יחסית. תהליך זה אינו דורש זמן רב לביצועו, עובד על כל סוג של מכבש חום, והתוצאה הסופית היא איכותית ביותר. ניתן להשתמש בכמה טכניקות יצירתיות כגון מתיחת הקנבס על מסגרת בצורה הדומה למתיחת קנבס רגילה והדבקה על מצע מסוגים שונים.
 
חומרים:
 
למינצית לסטר או סטין מט מחוררת.
בד קנבס להדבקה עליו.
ספוג בעובי 8 מ"מ לכיסוי העבודה במכבש. 
נייר סיליקון.
תצלום פוטו על בסיס פלסטי או הדפס על בסיס נייר.
 
תהליך:
 
1.      חמם מכבש חום מכני או ואקום לטמפרטורה שבין 90 ל - 100 מעלות צלסיוס. 
2.      הלמינציה עבור תצלומי פוטו על בסיס פלסטי שאטום למעבר אויר דרכו, צריכה להיות מחוררת לפני ההדבקה (כך היא נקנית) על מנת לאפשר לאויר הלכוד בינה לצילום להשתחרר.
3.      חתוך את יריעת הקנבס עבור התהליך כך שתהיה קצת גדולה מהתצלום או ההדפס. אם הכוונה הנה למתוח את העבודה על מסגרת יש לדאוג לשוליים ברוחב של 4-5 ס"מ מסביב לעבודה. אם הכוונה להדביק את העבודה על לוח קשיח, ניתן לחתוך את הקנבס בגודל קרוב לגודל התמונה. את יריעת הלמינציה חתוך לגודל קצת גדול מהקנבס כדי למנוע הדבקות הדבק לספוג במכבש.
4.      הנח את הלמינציה המחוררת כשהדבק כלפי מטה. קלף בעדינות את נייר הסיליקון המונח על הדבק והדבק על התצלום את הלמינציה. הסדר הנכון מלמעלה למטה של החומרים במכבש יהיה כזה: נייר סיליקון, ספוג, למינציה דבוקה לתצלום עם הפנים כלפי מעלה, נייר סיליקון.
5.      הכנס את הסנדביץ הזה לתוך מכבש חום מכני ל – 5 דקות. במכבש, בזמן הזה החירור יסגר והלמינציה תדבק לתמונה.
6.      קלף את שכבת הלמינציה שהתצלום דבוק אליה מהגב הפלסטי שלו. תקבל את הלמינציה עם שכבה דקה ביותר של התצלום עליו. כעת ניתן להדביק את התצלום לבד קנבס כדי לקבל את הטקסטורה המבוקשת.
7.      קלף את נייר הדבק מהקנבס (אם יש עליו דבק מוכן, ואם לא, שים שכבת יריעת דבק בין התמונה עם הלמינציה עליה לבין הקנבס). הנח את הלמינציה על הקנבס.
8.      הנח שכבת ספוג 8 מ"מ על העבודה. הכנס את הסנדביץ בין דפי נייר סיליקון למכבש חום ל – 5 דקות לפחות, אך לא יותר מ – 10 דקות. תמונות גדולות יש להחזיק במכבש עד 15 דקות. לאחר עבור הזמן הוצא העבודה מהמכבש.
9.      מתח את הקנבס על מסגרת מתאימה, או הדבק למצע קשיח.
 
 
טיפים וטריקים:
 
  1. ביצוע הדבקת קנבס במכבש חום ואקום, דורש שינויים מסויימים בתהליך. יש להניח במכבש לוח קשיח מתחת לעבודה כדי למנוע התקמטותה.
  2. תצלומים כנגד הדפסים: יש הבדל בין פני תצלום קשיחים לבין פני הדפס בו הדיו דבוקה ללמינציה. ראשית, אם הנייר בתדפיס אכן אינו אטום למעבר אויר, אין צורך בלמינציה מחוררת. בעבודה על תדפיס הדבק את הלמינציה לתדפיס ב – 100C. לאחר מכן, הכנס את ההדפס עליו דבוקה הלמינציה למים, פניו כלפי מעלה, למשך 15 דקות. כך יתרכך גב הנייר של ההדפס. הנח את ההדפס עם הלמינציה כלפי מעלה על משטח נקי או זכוכית. גלגל את התמונה אחורנית ב – 180 מעלות עד לקילוף מלא של התמונה מהגב שלה. תמיד קלף את ההדפס מגב הנייר שלו כאשר פניו (הלמינציה) כלפי מעלה, לעולם לא כאשר הפנים כלפי מטה. לאחר יבוש העבודה, הדבק את התמונה המקולפת מגבה לקנבס כפי שתואר כבר קודם.
  3. מחיר ורווחיות: הודות לתוצאה המקצועית לעילא והיצירתית, תהליך הדבקת קנבס הוא חלק חשוב ברווחיות של עסק מסגור התמונות.
Canvas Transfers

Canvas transfer is the practice of transferring resin-coated photos, fiber-based photos and prints to canvas. It is a process that is gaining in popularity with the potential to be one of the most profitable and creative techniques a framer can offer. Canvas transfer is profitable because the materials are very economical, the process requires minimum time, it works in any mounting press and the end result is considered a high-end application. Creatively, a number of artistic interpretations can be used, including brush stroking, stretching onto a frame similar to real canvas and mounting onto foam board for a rigid, yet thin transfer for framing into a narrower rabbet
.
 
Materials Needed:
 
UV Satin-Matte or Lustre Laminating Film, perforated. Canvas fabric. Overlay foam to cover entire project. Release paper envelope. Resin-coated photo, or a print.
 
Process: Heat the mounting press--a Masterpiece 500T, 210M or Vacuum Press -- from 215F to 220F.For non-porous photos, the laminate must be perforated prior to laminating to allow all the air to be compressed from between the otherwise non-porous layers. To perforate the film, lay the film face up on a self-healing mat or scrap of mat board. Roll the perforator lightly across the film face in a crisscross pattern, making certain the perforations are about 1/4" apart. The weight of the tool is enough to puncture the film.
 
Cut the required materials for the transfer larger than the photo or print. If planning to stretch onto bars, allow an additional 1.5" to 2" border of Canvas fabric around the edges of the photo. If mounting to a rigid foam board, materials may be cut closer to the size of the original photo. Cut the laminating film 1/4" larger than the canvas fabric to prevent adhesive from sticking to the overlay.
 
Lay the perforated laminate face up. Gently peel back the film from the release liner backing. Center the photo face up between the film (on the top) and liner (below). The correct order for the mounting package, top to bottom, is: release paper; overlay foam; laminate/photo sandwich; and release paper.  Place the laminate/photo mounting sandwich into a release envelope, top it with overlay foam. Place this into the mechanical press for five minutes, and remove. During this process, the perforations disappear and the film bonds to the face of the photo emulsion.
 
Peel the emulsion/laminate all the way off from the resin-coated backing paper. Once the backing paper is removed, you will have a thin decal attached to the laminate. Now that it is thin, when you adhere to the canvas, the texture of the canvas emerges in the image creating an oil like painting.
 
Lay the Canvas fabric face up on a table and peel back the top 2" to expose the sticky adhesive. Square up and align the decal, beginning at the bottom of the image, and gently tack it in place. Remove the remaining release liner from beneath the photo decal, smoothing it down with your free hand as you go. Lay a piece of blue overlay on the face of the photo/canvas unit. Place it into a release envelope and then into a mechanical press for a minimum of five minutes, but no more than 10 minutes. Larger prints may take up to 15 minutes, depending on the materials used. Remove from the press. Stretch the canvas over a suitable frame or mount the canvas to a 3/16"-thick piece of Foam Board.
 
Tips and Tricks: VACUUM PRESS VARIABLES:
 
Transferring in a vacuum press requires several variations on the basic process. First, place a rigid board stiffener beneath the release paper to protect the soft substrate from possible wrinkles in the rubber diaphragm. Next, follow the two-temperature method of mounting non-porous and perforated projects. That is, heat the press to 190F. Place the perforated laminate/photo unit in the press and turn the temperature up to 220F. Leave the unit in the press for 15 minutes. While the temperature rises to the required laminating temperature, the air is compressed from the project and it melts closed as above. Finally, peel the emulsion/laminate apart from the resin-coated photo backing paper. Align the decal onto the Canvas fabric and position the overlay foamon top. Place in the press at the higher temperature--220F--for five minutes. The end result will be identical to the mechanical press process.
 
PHOTOGRAPHS vs. PRINTS:
 
The transfer of prints requires several variations from the transfer of photos, primarily because of the differences between the inked paper facing of prints and the tough photo emulsion. First, the laminate needs no perforation if the paper is truly porous. Second, laminate the print/laminate sandwich at the higher 220F. Next, after removing the laminate liner, submerge the paper in water, print face up, for a full 15 minutes. This will soften the paper backing. Lay the soaked print face up on a clean countertop or on glass. Roll the surface laminated sheet, beginning at the corner at 180 degrees, until the decal is removed. Always remove the print, face up, from the paper, never face down. Align the decal onto canvas and mount as described above.
 
PRICING AND PROFITS:
 
Because of the highly professional and creative end-result, canvas transfer can represent a very specialized and profitable part of a framing business.

Up

כיצד מותחים בד קנבס על מסגרת

מתיחת בד קנבס על מסגרת עץ (בלינדרם)

לחץ להגדלת המאמר על מתיחת קנבס




פלייר למתיחת קנבס




מתיחת קנבס - סרטוני הדרכה

 image/users/25021/ftp/my_files/ezstretchL2%20%D7%9E%D7%AA%D7%99%D7%97%D7%AA%20%D7%A7%D7%A0%D7%91%D7%A1.rm

 image/users/25021/ftp/my_files/chapterone%20%D7%9B%D7%99%D7%A6%D7%93%20%D7%9C%D7%9E%D7%AA%D7%95%D7%97%20%D7%A7%D7%A0%D7%91%D7%A1.zip

 


Up

גליוטינה כפי שהוצגה במגזין אמריקני משנת 1892


אז מי  שסקרן לדעת קצת בקשר  לגליוטינות לחיתוך פרופילי עץ למיסגור תמונות, הנה תמונה ממגזין משנת 1892 מארה"ב עם גליוטינה "מודרנית" מאז.

הגליוטינה בעלת קוי דמיון ניכרים לזו של היום, כאשר שינוי בולט הוא החוסר בידית מסתובבת המרחיקה את ראש הסכינים כדי לבצע חיתוך פרופיל בחלקים. נראה שהפתרון לענין הזה הוא במנוף הזזת הגדר כנגדה נשען הפרופיל (רואים בציור את האיש אוחז בידו את המנוף). כמו כן, אין תומכי מגרעת לפרופיל, או לפחות לא נראים בציור.

דוושת ההפעלה של הגליוטינה מסתובבת סביב כדי שניתן יהיה לעבוד עם הגליוטינה לפי רצון המפעיל.

המכשיר היה מותקן גם על עגלת ממסגר תמונות נודד, עגלה מהסוג שראינו במערבונים. ממסגר התמונות עבר בעיירות המערב הפרוע, בזמנים ההם, כדי לתת שרות של מיסגור תמונות לתושבים שם.

גליוטינה עתיקה
   
   

Up

תצלום של הגליוטינה העתיקה שסיפורה הובא קודם וכן תצלום של עגלת ממסגר תמונות נוסע במערב הפרוע, רואים את ממסגר התמונות משתמש בסוג של גליוטינה
גליוטינה על עגלת ממסגר נוסע במערב הפרועגליוטינה עתיקה למיסגור תמונות
Up

עוד גליוטינה ישנה

Up

עוד גליוטינות ישנות

                                                                                                                                                                        גליוטינת מורסו ישנה

Up

עוד גליוטינה ישנה - יצרן לא מזוהה

כנראה גליוטינה של Orteguil

Up


הציוד הטוב בעולם בשרות הטוב בישראל              א.ג. הנדסה  -  אלדד גרוס    08-8692726   052-4661670  

[חזור למעלה]

 

 


לייבסיטי - בניית אתרים